Nasza historia

NESTEA to napój sporządzany z ekstraktu herbacianego i aromatów owocowych, który zapewnia pełne orzeźwienie. Ale co tak naprawdę wiadomo o jego historii?

Historia herbaty

Historia herbaty

Zgodnie z legendą, herbatę odkrył mityczny cesarz Chin Shen Nung w 2737 r. przed Chrystusem. Do filiżanki gorącej wody wpadły listki krzewu, a władca wypił powstały w ten sposób napój i stwierdził, że jest on orzeźwiający i musi posiadać właściwości lecznicze.

Rodzaje herbaty

Rodzaje herbaty

Istnieją różne rodzaje herbat, na przykład biała, zielona, oolong i czarna. Mało znany jest fakt, że mimo tych różnic wszystkie pochodzą od tej samej rośliny, której naukowa nazwa brzmi Camellia sinensis.

Herbata mrożona

Herbata mrożona

Historia herbat mrożonych sięga początków XIX wieku, jednak napój ten zyskał prawdziwą popularność dopiero w 1904 r. na Targach Światowych w St. Louis (USA). Kupiec sprzedający herbaty indyjskie, Richard Blechynden, częstował wszystkich gości gorącą herbatą, jednak zainteresowanie było małe z uwagi na panujący upał. Zauważywszy to kazał podawać ten napój w wersji mrożonej – i to był strzał w dziesiątkę. Od tego czasu popularność herbaty mrożonej wzrastała zyskując coraz większe uznanie konsumentów. NESTEA powstała w 1948 r. i obecnie jest spożywana każdego dnia na całym świecie.

NESTEA

NESTEA

NESTEA to napój sporządzany z ekstraktu herbacianego i aromatów owocowych, który zapewnia pełne orzeźwienie. Stosujemy ekstrakty zarówno z czarnej jak i zielonej herbaty, oraz oferujemy szereg interesujących smaków takich jak Ice Tea Peach (brzoskwinia), Ice Tea Lemon (cytryna), Ice Tea Mango & Pineapple (mango i ananas) oraz Green Ice Tea Citrus (cytrusy).